Αστέρας AKTOR Ρίχνει Καλλιθέα με Σκορ Τριών Στο Ένα

Σημαντική επιτυχία πέτυχε ο Αστέρας AKTOR, κερδίζοντας την Athens Καλλιθέα με 3-1 στη Λεωφόρο. Αυτή η νίκη τον φέρνει στις πιο υψηλές θέσεις της βαθμολογίας, και μάλιστα είναι η πρώτη του μετά το ξεκίνημα του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19′, όταν ο Μπαρτόλο, ύστερα από μια βαθιά μπαλιά του Καστάνιο, κατάφερε να περάσει τον τερματοφύλακα και να σκοράρει. Η κατάσταση επιδεινώθηκε για την Καλλιθέα στο 28′, καθώς ο Μουτίνιο αποβλήθηκε.

Παρά την αριθμητική τους μειονότητα, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Τζιάνι να εκτελεί εύστοχα πέναλτι στο 45′. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας ασκήσε πίεση, κλείνοντας την Καλλιθέα στην περιοχή της. Στο 71′, ο Καλτσάς σημείωσε το δεύτερο γκολ, έπειτα από γύρισμα του Μπιλέ.

Τη νίκη για την ομάδα του Κλοντ Μακελελέ κατοχύρωσε ο Μακέντα στο 79′, στην παρθενική του εμφάνιση, εκτελώντας με επιτυχία μετά από σέντρα του Μπαρτόλο.

Πηγή: naftemporiki.gr